Hvordan får jeg tak i e-væske/utstyr?


Dampeutstyr havner under tobakkslovverket fordi det er definert som tobakkssurrogat.

Dette kan du kjøpe lovlig i Norge. Det finnes spesialforretninger i de største byene og mange av spesialforretningene har også netthandel. Det er tillatt å kjøpe og selge e-væske uten nikotininnhold i Norge. 

E-væske MED nikotin er foreløpig under legemiddel-loven og kan importeres til personlig bruk. 

Det er foreløpig ikke lov å selge eller kjøpe e-væske med nikotin i Norge. E-væske med nikotin kan en handle fra land innen EU/EØS som har lov til å selge. 

Du kan etter dagens lovverk innføre for 3 måneders forbruk (inntil 10800 mg). 

Det er 18 års grense på salg av e-sigaretter og e-væske uten nikotin i Norge. Det samme vil innføres for salg av nikotinholdig e-væske.

 

Eksempler på spesialforretninger:

Kristiansand Damputstyr as

https://www.facebook.com/krsdamp/app/305731633191470/

Telefon: 51 22 55 22 med inn-valg

E-post: Parken@krsdamp.no

 

Skyen i Byen. Adresse: Øvregaten 10, 5003 Bergen.

Telefon: 459 74 364

Epost: post@skyenibyen.no

Fb sidelenke: https://www.facebook.com/skyenibyen/

 

Krsunddamp. Fosnagata 20, 6509. Kristiansund N.

Telefon: 94142876

E-post: krsunddamp@gmail.com

Fbside: https://m.facebook.com/pg/Krsund-damp-340601446434141/posts/?ref=bookmarks&mt_nav=0

 

PGVG.no Andebuveien 21 3170 Sem. Lokasjon er Vestfold, med nettbutikk som leverer i hele landet: https://www.pgvg.no/

Telefon: 46361700

E-post: vapemail@pgvg.no

 

Dampoteket Hægeland. Hægelandssletta 10 ( vegg i vegg med Esso ), 4720 Hægeland.

Telefon: 40202020.

E-post: salg@dampoteket.no

 

Dampoteket Trondheim. Olav Tryggvasons gate 50, 7011 Trondheim.

Telefon: 400 52 226.

E-post: trondheim@dampoteket.no

nettbutikk https://dampoteket.no

 

Nosmoke Kristiansand. Ægirs vei 6, 4632 Kristiansand S.

Telefon: 38 70 23 24

E-post: post@nosmoke.no

 

Nosmoke Arendal. Myreneveien 35, 4847 Arendal

Telefon: 48 42 60 60

E-post: arendal@nosmoke.no

 

Nosmoke Stavanger. Gartnerveien 37, 4016 Stavanger

Telefon: 45 85 80 80

E-post: stavanger@nosmoke.no

Nettbutikk: https://www.nosmoke.no

 

Friske Drag AS. Kjørbekkdalen 15 B, 3735 Skien

Nettbutikk: https://www.friskedrag.no 

 

Vapecomp AS. Dragedamp®️. Torggata 41, 2317 Hamar 

Telefon: 92890123

E-post: Vapecomp@dragedamp.no

Nettside: Www.dragedamp.nowww.facebook.com/dragedamp 

 

Gudbrandsdalen Damp/G-Damp. Adresse: Ekornvegen 31, 2640 Vinstra

Telefon: 904 25 600

E-post: damp@g-damp.no 

Hjemmeside: https://www.shop-g-damp.no

 

Nettdamp.no. Todderudvegen 19 2322 Ridabu

Telefon: 975 23 518

epost: post@nettdamp.no

Vi holder til i Hamar, men leverer i hele landet via nettbutikken: https://www.Nettdamp.no